24. starptautiskā nekustamo īpašumu un investīciju izstāde Expo Real 2021

aver nekustamo ipasumu agentura article expo real 1
  • 1198 izstādes dalībnieki no 29 valstīm, 19200 dalībnieki no 52 valstīm
  • Eiropas nekustamo īpašumu nozares svarīgākais tīkls
  • Nākotnes uzdevumi: koronavīruss, klimata pārmaiņas, digitalizācija

Tā bija pirmā EXPO REAL izstāde COVID-19 apstākļos. No 2021. gada 11. līdz 13. oktobrim nekustamo īpašumu nozare pulcējās nozīmīgākajā Eiropas nozares sanāksmē Minhenē, un bija jūtams liels prieks par atkal apvienošanos. Dalībnieki īpaši atzinīgi novērtēja kvalitatīvos kontaktus. Karstākās tēmas bija koronavīrusa radītās problēmas, klimata pārmaiņas un digitalizācija.

"Visās izstāžu zālēs ir jūtama pārliecības atmosfēra. 1198 izstādes dalībnieki un vairāk nekā 19 200 dalībnieku intensīvi izmantoja trīs dienas EXPO REAL, lai vadītu nākotnes projektus, apkopotu informāciju un uzturētu savus tīklus", skaidro "Messe München" izpilddirektors Klaus Dittrich. "Protams, salīdzinot ar rekordlielajiem gadiem pirms COVID-19, izstāde bija mazāka šogad, bet jaunais sākums ir veiksmīgs un EXPO REAL atkal sevi ir pierādījis Eiropas nozīmīgākā nekustamo īpašumu izstāde."

EXPO REAL 2021 skaitļos

Vairāk nekā 19 200 dalībnieku no 52 valstīm (2019: 46 747 / 76) ieradās Minhenē, lai apmeklētu izstādi EXPO REAL.

Kopējais dalībnieku skaits tika sadalīts 9 916 tirdzniecības apmeklētāji (2019: 22 065) un 9 296 uzņēmumu pārstāvji (2019: 24 682).

Pēc Vācijas desmit lielākās apmeklētājvalstis bija: Austrija, Nīderlande, Lielbritānija un Ziemeļīrija, Šveice, Polija, Francija, Čehija, Luksemburga, Spānija un Itālija.

1198 izstādes dalībnieki bija no 29 valstīm (2019: 2189/44).

Pēc Vācijas, desmit lielākās izstādes valstis bija: Austrija, Nīderlande, Polija, Šveice, Portugāle, Rumānija, Spānija, Francija, Serbija un Itālija.

Vērtīgs tīkls nākotnes uzdevumu veikšanai

EXPO REAL 2021, iespējams, paliks atmiņā kā pēdējās desmitgades nozīmīgākais gadatirgus, jo tas skaidri parādīja visiem dalībniekiem, ka galvenos nākotnes uzdevumus — klimata pārmaiņas, transformācijas, digitalizācija — spēja to īstenot ir iespējama tikai ar visu kopīgiem spēkiem. EXPO REAL 2021 ir Eiropas nozīmīgākā tikšanās vieta nekustamo īpašumu nozarei un sākuma signāls gada nogales biznesam.” 

AVER Brokerage vadītājs Deivids Barons saka: "Šādos pasākumos piedalos, lai atrastu idejas un veidotu savu viedokli par nākotnes plāniem. Šī gada izstāde iedeva pamatīgu apliecinājumu tam, ka nekustamā īpašuma jomas digitalizācija ir nevis nākotne, bet realitāte. Man bija iespēja satikt Šveices start-up, kuru pakalpojumu jau izmanto bankas, lai veiktu automātiskos vērtējumus standarta nekustamajiem īpašumiem pirms izsniedz hipotekāros kredītus. Bija iespēja uzsākt sarunas par sadarbību un divu digitālo rīku ieviešanu Latvijā, kas ir saistīts ar jauno projektu dzīvokļu pircēja labākas pieredzes radīšanu, ļaujos izvēlēties pēc pasūtījuma izgatavotu dzīvokļa apdari būvniecības stadijā, un šo procesu palīdzot attīstītājiem un būvniekiem novadīt. Otrs bija rīks, kas detalizēti analizē pircēja profilu, uzvedību, vēlmes un ļauj attīstītājiem labāk noteikt sava mērķa klientu un paredzēt viņa vēlmes, tādā veidā gatavojot labākus produktus, sniedzot labāku servisu un gūstot lielākus ienākumus."

Procentu likmju attīstība, klimata aizsardzība, sociālā komponente

Kā ierasts, konferences programma piedāvāja plašu informāciju par Tirgu segmentiem, digitālās inovācijas — un, protams, tika aplūkotas arī fundamentālas norises. "EXPO REAL 2021 skaidri parādīja, ka Vācijas nekustamā īpašuma tirgus joprojām ir ļoti pievilcīgs un pat spējis lielā mērā nepakļauties COVID-19 krīzei," skaidro Gertrud Traud, "Helaba Hessen-Thüringen" bankas galvenā ekonomiste. Tas turpināsies tik ilgi, kamēr intereses likmes joprojām ir zemas.

Daudzos forumos kļuva skaidrs, ka nozarei ir galvenā loma klimata jomā aizsardzība: "Visaptverošs pavērsiens uz klimata aizsardzību nebūs iespējams bez nekustamā īpašuma sektora," skaidro Prof. Matthias Garschagen, valdes priekšsēdētājs Antropoģeogrāfijas fakultātē, Ludviga Maksimiliāna Universitātē Minhenē. "Tajā pašā laikā, nozarei galvenā loma ir veiksmīga pielāgošanās klimata pārmaiņām, piemēram, risinot pieaugošo karstumu vai spēcīgas lietusgāzes pilsētās, līdz ar to pilsētas attīstībai šeit ir spēcīga sociālā sastāvdaļa, jo īpaši, kad runa ir par mājokli."

Nākamā EXPO REAL izstādes notiks no 2022. gada 4. līdz 6. oktobrim. Plašāka informācija par EXPO REAL pieejama: www.exporeal.net