Renovētais komplekss "Rēdera nami" atdzīvina vēsturisko rajonu

aver nekustamais ipasums redera nami

“Rēdera Nami” komplekss atdzīvina vēsturisko rajonu

Pašā Rīgas centrā, Daugavas labajā krastā atrodas vēsturisks rajons. Gadsimti rit, bet starp uzceltajām ēkām Daugavas krastos joprojām valda īpašā atmosfēra. Kaut arī  šeit vairs nav Hanzas kuģu būvētava, tomēr teritorija ir turpinājusi attīstīties, saglabājot savu unikālo eklektisko auru – seno gadsimtu garu, jūgendstila dzīvojamās ēkas un koka arhitektūras mantojumu.

Kopš 14.gadsimta šis vēsturiskais rajons tiek dēvēts par LASTĀDIJU  (no vācu valodas -die Last - nasta, smagums un svara mērs). Hanzas savienībā šī teritorija, kura iepriekš saucās RIGEHOLM ,1348.gadā  tika pārdēvēta par LASTĀDIJU. Laika gaitā teritorija aktīvi attīstījās un tika apdzīvota ar turpmāko gadsimtu cienījamāko profesiju pārstāvjiem -  kuģu būvētājiem, flotes īpašniekiem, jūrniekiem, kapteiņiem un tirgotājiem.

Lastādijas atdzimšana

Māju komplekss “Rēdera Nami” Maskavas ielā 48  ir viena no vēsturiski interesantām vietām Daugavas labajā krastā. Šīs ēkas kādreiz piederējušas latviešu izcelsmes rēderim, kura kuģi burājuši visās pasaules jūrās un pārvadājuši preces pat no Amerikas.

Tās ir 3 dzīvojamās ēkas, kuras veido savstarpēji saistītu ansambli un ir svarīgs objekts Rīgas infrastruktūras attīstībā saistībā ar Rail Baltic projekta īstenošanu. Nākamajos piecos gados viss rajons var radikāli mainīt savu izskatu, vienlaikus saglabājot vēsturiskos arhitektūras risinājumus, kas raksturīgi galvaspilsētas identitātei. Pilsētas labajam krastam strauji attīstoties viss rajons kļūs ērtāks un ergonomiskāks - plašas atpūtas zonas, velosipēdu un gājēju celiņi un projektētais gājēju pārvads uz Daugavas promenādi.

Rēdera Nami” ir ne tikai vizuāli restaurēts ēku komplekss, bet arī tehniski rekonstruēts ansamblis. Visās ēkās ir nomainītas inženierkomunikācijas un izbūvēta no pilsētas neatkarīga gāzes apkures sistēma. Attīstoties energoefektivitātes idejai, māju sienas un jumti ir siltināti ar vismodernākajiem būvmateriāliem. Interjerā ir izmantoti tikai uzticamu ražotāju (Laufen, Villeroy & Boch, Schindler u.c.) produkti.

Komforts, kvalitāte, arhitektūra, - tā ir mijiedarbība starp dabu un pilsētas vides dinamiku - tas ir skats nākotnē  un tā ir visa kompleksa galvenā vērtība!

Kompleksā ir 79 dzīvokļi, un ir arī savas kopstrādes (co-working) telpas, ir velo un moto novietne un  lielisks pagalms atpūtai - tas viss rada brīnišķīgus apstākļus ērtai dzīvošanai.

Atbilstoši nosaukumam “Rēdera Nami” kompleksam ir arī īpašs simbols - uzticīgais mājas sargs - miniatūra bāka  ansambļa pagalmā. Pagalmā ir arī koka pergola - lapene, bērnu stūrītis, piekrastes ainavai raksturīgi augi un upe pastaigas attālumā - tas viss radīs atpūtas un relaksācijas sajūtu.

Lastādija atdzimst jaunā konceptā - ideāli drošā un ērtā vietā, kur var dzīvot tuvu vēsturiskiem un kultūrai nozīmīgiem Rīgas objektiem - Spīķeru kvartālam , vecpilsētai, Centrāltirgum( kas ir lielākais Eiropas tirgus ar īpašiem paviljoniem), Lucavsalai un daudziem citiem objektiem.

“Rēdera Nami” skatās nākotnē un ir gatavi sniegt visu nepieciešamo saviem iedzīvotājiem.

Vairāk informācijas: www.rederanami.lv